Haber

ABD’de engelli bir kişiyi öldüren polisler hakkında soruşturma başlatıldı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kasap bıçağı fırlatmayı reddettiği iddia edilen tekerlekli sandalyeli bir kişinin polis tarafından öldürülmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı.

BBC’nin haberine göre, siyahi ve her iki bacağı da kesilmiş olan 36 yaşındaki Anthony Lowe, 26 Ocak’ta Los Angeles bölgesinde polis tarafından vurularak öldürüldü.

Polis, Lowe’un birini bıçakladıktan sonra onları tehdit ettiğini söyledi.

Huntington Park Polis Departmanı 30 Ocak’ta polisin bir bıçaklama olayına müdahale ettiğini ve kurbanın zanlının eşkalini verdiğini söyledi.

Zanlının tekerlekli sandalyesini terk ettiği, kurbana yaklaştığı ve kasap bıçağıyla onu göğsünden bıçakladığı, ardından tekerlekli sandalyesine geri dönüp olay yerinden kaçtığı iddia edildi.

Lowe, polisin sözüne sadık kalarak yakalandığında ağızdan ağza sözlere aldırış etmedi ve ilerlemek veya polisleri bıçaklamakla tehdit etti.

Huntington Park Polisi yetkilileri, Lowe’un vurulduğu videonun yakındaki bir işyerinden alındığını, ancak görüntüleri yayınlamayı planlamadıklarını söyledi.

Olaya karışan iki polis memuru, soruşturma kapsamında ücretli izne ayrıldı.

Lowe’un aile üyeleri ve aktivistleri, polis memurlarının sorumlu tutulmasını talep etti.

Lowe’un annesi Dorothy bir basın toplantısında “Oğlumu tekerlekli sandalyede bacakları olmadan öldürdüler. Bu konuda bir şeyler yapmaları gerekiyor” dedi. dedim.

Yetkililerin olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu