Haber

Cinsel İstismara Uğrayan Nisa Bebeğin Ölümünde Yeni Gelişme: ‘Cezaevinde Anneyi Kolonyayla Yaktılar’ İddiası

Zonguldak’ta Nisa Nur bebeğin cinsel istismar sonucu ölümüne ilişkin İstanbul’da gözaltına alınan 2 zanlının, polis ekipleri tarafından Zonguldak’a götürülürken TEM Otoyolu Kocaeli kavşağında grup otobüsünden atladıkları ileri sürüldü. Zanlılardan biri öldü, bir zanlı da ağır yaralandı. Öte yandan, Nisa bebeğin annesi Meryem Ö. Cezaevinde tutuklular tarafından üzerine kolonya dökülerek yakıldığı iddia edildi.

2 polis ve 1 gardiyan adli işlemlerinin ardından tutuklandı

Cinsel istismara maruz kaldıktan sonra yaşamını yitiren 2 yaşındaki bebek Nisa Parıltı’nın ölümünde yeni bir gelişme yaşandı. Tüm Türkiye’yi şoke eden olayda haber hem İstanbul’dan hem de Zonguldak’tan geldi.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 19 Mayıs’ta meydana gelen olayda, 2 yaşındaki Nisa Parıltı bebeği, FS isimli 25 yaşındaki erkek tarafından cinsel istismara uğradı. Tedaviye alınan bebek hastanede yaşamını yitirdi.

Çocuğun cinsel istismara maruz kaldığının belirlenmesinin ardından yakalanan FS, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bebeğin ölümüyle ilgili başlatılan geniş çaplı soruşturmada anne M.Ö. Kendisiyle birlikte 5 zanlı daha gözaltına alındı.

Tedavisinin ardından cezaevine gönderildi

İstanbul’da gözaltına alınan zanlılar MS ve AG, polis ekipleri tarafından Zonguldak’a götürülürken, TEM Otoyolu Kocaeli kavşağında ekip otomobilinden atladıkları iddia edildi. Zanlılardan MS kaldırıldığı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybederken, AG’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Ekip otosunda bulunan 2 polis ve 1 bekçi, işlemlerinin ardından tutuklandı.

Öte yandan bu olaydan sonra cezaevine giren bebeğin annesi Nisa Işık’tan haber geldi. Duvar gazetesinden Mustafa Özdemir’in haberine göre, 2 yaşındaki Nisanur bebeğinin annesi Meryem Ö. Cezaevinde tutuklular tarafından üzerine kolonya dökülerek yakıldığı iddia edildi.

Yüzünde ve vücudunda yanıklar oluşan Meryem Ö., cezaevi nakil aracıyla hastaneye kaldırıldı. Meryem Ö’nün burada tedavisinin ardından cezaevine geri gönderildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu