Haber

Tekirdağ’da depremzedelerin barınmasına son verildi, AFAD harekete geçti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedelerin kentteki bir tesiste barınmalarına son vermesi üzerine bu hizmet AFAD tarafından sağlanacak.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Kumbağ Turizm İşletmeleri A.Ş. ve 50 kişinin barınması için Büyükşehir Belediyesi.

Sözleşmeye göre depremzedelerin 13 Şubat-13 Ağustos 2023 tarihlerini kapsayan süre boyunca tesiste kalması bekleniyordu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal tarafından imzalanan 16 Mayıs 2023 tarihli yazıda, afetzedeler için süreksiz barınma hizmetinin 21 Mayıs 2023 tarihinde sonlandırılmasına karar verildiği belirtilerek, AFAD’dan gerekli işlemleri yürütmesi istendi.

Depremzedeler AFAD’da ağırlanacak

Gelişmelerin ardından Tekirdağ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne AFAD Başkanı Yunus Sezer imzasıyla gönderilen yazıda, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle barınma ihtiyacı duyan afetzedelerin giderlerinin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı belirtildi. bugüne kadar devam etmesine karşın, afetzedelere sağlanan geçici barınma hizmetine son verilecektir. yapıldı.

Depremzedelerin milletin ve devletin emaneti olduğu belirtilen yazıda, “Asırlık afetzedelerin barınma ve diğer ihtiyaçlarının, milletin ve devletin emaneti olduğu hassasiyetiyle karşılanması istendi. milletimize ve devletimize ait olup, bedelini ödemek şartıyla misafirlerimizin diledikleri zaman kalabilmeleri için otel tahsisi sağlanmaktadır.”

Büyükşehir Belediyesi’nden Açıklama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İlimize gelen depremzedelerimizin beklenenin çok üzerinde olması ve Cumhurbaşkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımladığı 5 milyon TL limiti nedeniyle öngörülen süre erken dolmuştur. .” kelime kullanıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Misafirlerimizin depremde konaklama değişikliği ile ilgili husus mayıs ayı itibari ile bu limitlere ulaşılmış olup sözleşme bedelinin tamamlanmış olması, Valilik ve AFAD’a bilgi verilerek otellerden AFAD’ın konaklama yerine nakledilmesidir. tesisler koordineli bir şekilde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu